Conform Ordinului Ministerului Sănătății 50/2004- privind metodologia de trimitere a unor categorii de bolnavi pentru tratament în străinătate, cu modificările și completările ulterioare – respectiv Ordinul MS 697/2005 și Ordinul MS 1325/2009, inițierea de către direcțiile de sănătate publică județene și a Municipiului București a procedurii de obținere a aprobării pentru efectuarea tratamentului în străinătate se face numai după ce pacientul a parcurs și epuizat toate nivelurile de asistență medicală în țară și există recomandarea medicului specialist de ultim nivel ca pacientul are nevoie de un tratament care nu poate fi efectuat în România.
ACTE NECESARE PENTRU TRIMITEREA LA COMISIA DE SPECIALITATE PENTRU TRATAMENT MEDICAL IN STRAINATATE
În original:
În copie:
Program cu publicul
ACTELE NECESARE PENTRU TRIMITEREA LA COMISIA DE SPECIALITATE PENTRU TRATAMENT MEDICAL ÎN STRĂINĂTATE
În original:
În copie:
Program cu publicul